Może i ostatnie dni nie były dla naszego klubu najlepsze, utrata I trenera Adama Zielińskiego, następnie utrata Sponsora Tytularnego, ale miejmy nadzieję, że najgorsze wiadomości już za nami i powoli słoneczko się do nas uśmiecha. Jak już wszyscy dobrze wiedzą, nasz klub od dnia 2 czerwca tego roku był bez pierwszego trenera, fakt jest iż o utracie Adama Zielińskiego dowiedzieliśmy się po zakończeniu jakże dla nas ważnego sezonu, nasi naprawdę dzielny Zarząd Klubu zaczął z podwojoną siłą szukać godnego następcy. Szukaliśmy trenera z doświadczeniem, który będzie dużym autorytetem dla zawodników i takiego, któremu zaufamy w 100%, no i wiecie co ??? UDAŁO SIĘ !!!

Drodzy Państwo jest nam niezmiernie miło poinformować, iż rolę PIERWSZEGO trenera Klubu Piłki Ręcznej Gryfino od dziś pełnić będzie:

Bartosz Jurkiewicz

A tak sam, nasz nowy trener, opowiada o sobie:

„Dzień dobry, nazywam się Bartosz Jurkiewicz , urodziłem się w Resku i tam ukończyłem szkołę podstawową. Natomiast szkołę średnią ukończyłem w Płotach i to w tych dwóch miejscowościach spotkałem nauczycieli Wychowania Fizycznego – trenerów, którzy sprawili że sport, jakim jest Piłka Ręczna stał się moją pasją i oddałem się mu w całości. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Szczecińskim na wydziale Instytutu Kultury Fizycznej, uzyskałem uprawnienia Instruktora Piłki Ręcznej, natomiast uprawnienia czysto trenerskie uzyskałem na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Pracę trenerską rozpocząłem w 2001 roku z zespołem dziewcząt AZS Uniwersytet Szczeciński, następnie rozpocząłem pracę w zespole Pogoń Handball Kobiet – na początku jako asystent trenera Jarosława Szymaniaka, a później jako pierwszy trener. Ostatni rok pracy dla zespołu Pogoni Handball Szczecin, zwieńczony został awansem do Superligi, co było moim jak dotąd największym sukcesem na ławce trenerskiej. Po zakończeniu pracy w Superlidze Kobiet, rozpocząłem zajęcia treningowe z grupami dzieci i młodzieży w Pogoni Handball Szczecin. Od trzech lat jestem trenerem juniorów i juniorów młodszych w MKS Kusy Szczecin, z bardzo dobrymi wynikami sportowymi.

Nie ukrywam, iż od dłuższego czasu obserwuję drużynę z Gryfina, oglądałem większość pojedynków  ligowych no i starania moich wychowanków, których miałem przyjemność trenować, jako juniorów i mogę śmiało stwierdzić, iż jestem dumny z ich zaangażowania na boiskach II Ligowych. Od roku 2021 po bardzo długich i owocnych negocjacjach będę miał zaszczyt wrócić do seniorskiej Piłki Ręcznej i klubu, który ma olbrzymi potencjał i aspiracje sportowe. Jest to dla mnie zaszczyt móc prowadzić klub I Ligowy w Gryfinie i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby uzyskać jak najlepsze wyniki w I lidze.”

W końcu, trenera z prawdziwym doświadczeniem ligowym w Gryfinie mamy i raczej na pewno go szybko nikomu nie oddamy.

 Panie Bartoszu w imieniu Zarządu Klubu Piłki Ręcznej Gryfino, miło jest nam Pana powitać w Gryfinie. Życzmy Panu mnóstwo wygranych pojedynków oraz satysfakcji z wykonywania pracy w naszym przepięknym mieście.

KPR RuuuRaaaa