..bardzo sympatyczna miniona sobota to już historia, ale i  jedno bardzo ważne wydarzenie przeszło do historii klubowej. Poniżej przedstawiamy Wam bardzo miłego, skromnego człowieka, o wielkim serduchu do gry i olbrzymiej pasji do sporu, jakim jest Piłka Ręczna. Osoba ta poświęciła bardzooooo dużo czasu na grę w barwach Gryfińskich jak i Szczecińskich drużynach handbalowych. Mierzący 197cm, silny z perfekcyjnym rzutem zza 9 metra, do tego widzący dużo na każdym elemencie boiska zawodnik, od najbliższej soboty zawiesza swoje „halówki” na kołku. O kim mowa ??? Kibicom Gryfińskiego, czy nawet Szczecińskiego Szczypiorniaka nie trzeba przedstawiać Szymona Tołyża.

„Pamiętam dzień, w którym zacząłem swoją pracę w lokalnym kubie piłki ręcznej w Gryfinie. Od pierwszych swoich dni, moim wręcz marzeniem było ściągniecie do II-ligowej wówczas drużyny  z Gryfina, osób których znam z Gryfińskich parkietów. Zależało mi na tym, aby w Gryfinie było w miarę możliwości kilku zawodników którzy coś wniosą do składu, a jednocześnie są naszymi wychowankami. Jednym z pierwszych zawodników, jakich miałem na liście był właśnie Szymon, z którym osobiście zaczynałem swoją przygodę z piłką ręczną. I wiecie co?? Szymon bez wahania podjął rękawicę i wstawił się pierwszym treningu KPR-ów. Było to około 3,5 roku temu, choć od tej soboty Szymona już nie będzie w składzie meczowym, to wiem jedno – jest osobą, dla której nasz klub zostanie w serduchu na zawsze. Dziękuje Szymon, że bardzo nam pomogłeś w rozwinięciu tego co obecnie mamy, przechodzisz na zasłużoną emeryturę to już wiemy, ale dla mnie, dla naszego całego zarządu klubu – jesteś IKONĄ Piłki Ręcznej w GRYFINIE i zawsze już nią będziesz.” – powiedział nam dyrektor sportowy Maciej Wirski.

Panie Szymonie, w imieniu Zarządu Klubu Piłki Ręcznej Gryfino, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za wkład i poświęcenie, jakie Pan włożył w nasz klub, jednocześnie informujemy OFICJALNIE, iż od dnia dzisiejszego stał się Pan Ikoną Osób Zasłużonych w naszym klubie i jesteśmy do Pana dyspozycji zawsze i na zawsze. A klub PGE KPR Gryfino jest niezmiernie Panu wdzięczny za całą pomoc z Pana strony. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY !!! …..będzie nam ciebie brakowało…… KPR RuuuRaaa !!!