‼️ BuuuuuuuM – TRANSFER DEFINITYWNY ‼️

..do Gryfina zacumował „STATEK” – i to jaki.. 🛳⛴🚢⚓️😍

..jesteśmy już po pierwszym meczu sparingowym, nadszedł czas na przedstawienie Wam naszego nowego wzmocnienia w sezonie 2020/21. Drodzy Państwo od nowego sezonu w barwach drużyny II Ligowej – KPR Blejkan Gryfino, występować będzie niejaki „STATEK”, a dokładnie :

Michał Statkiewicz 🤾‍♂️😍🥰

Pan Michał, jak na swój wiek – 25 lat, ma bardzo duże doświadczenie, które zdobył na parkietach SUPERLIGI, jak i I Ligi Piłki Ręcznej w Polsce. Jego nominalną pozycją jest prawe rozegranie, ale może zagrać również na środku. Ogromnym atutem tego zawodnika jest wzrost (198cm), waga i to czego nam w zeszłym sezonie brakowało najbardziej – LEWA RĘKA. W sumie rozegrał 21 spotkań na najwyższym szczeblu Ligowym, w barwach Sandra SPA Pogoń Szczecin, rzucając przy tym 19 bramek.
Ciekawostką jest to, że nasz nowy nabytek zdobył dwie bramki z wielokrotnym Mistrzem Łomża Vive Kielce. Pan Michał zawitał do nas z drużyny I Ligowej WKS Grunwald Poznań. Zanotował tam 9 spotkań, rzucając 5 bramek w zeszłym sezonie. A teraz kilka słów o sobie powie nam sam zawodnik :

„Witam, jestem Michał „Statek” Statkiewicz, mam 25 lat, mierze 198cm wzrostu i mam 100kg wagi – pochodzę ze Szczecina. Moja przygoda z Piłką Ręczną zaczęła się 15 lat temu w Szkole Podstawowej nr 37 w Szczecinie, pod okiem znanego trenera Artura Rykaczewskiego w drużynie MKS Kusy Szczecin. Udało nam się z kolegami zdobyć wszystkie medale oprócz najważniejszego, czyli Mistrza Polski. Po ukończeniu CKS-u otrzymałem szansę gry w najwyższej lidze rozgrywkowej SuperLidze w Sandra SPA Pogoń Szczecin. Spędziłem tam 2 lata, lecz niestety kontuzja pokrzyżowała mi nieco plany i musiałem na nowo wspinać się po szczeblach kariery. Po Pogoni spędziłem 2 sezony w niemieckiej 4 lidze w drużynie HSV Insel Usedom starając odbudować się po kontuzji oraz poznać Niemiecką Piłkę Ręczną. Następnie wyruszyłem w najdalszy od Szczecina zakątek Niemiec jaki mogłem wymyślić by grać w SG Köndringen/Teningen. Jednak ta odległość mnie pokonała i zechciałem wrócić do Polski spróbować sił w 1 lidze, przez co trafiłem do WKS Grunwald Poznań. Niestety po wybuchu pandemii postanowiłem wrócić do Szczecina i zacząć porządne studia na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Sport mocno ucierpiał na wskutek koronawirusa więc musiałem zadbać o przyszłość i pracę. Po powrocie do rodzinnego miasta, skontaktował się ze mną Dyrektor Sportowym Maciej Wirski z zapytaniem czy zechciałbym wspomóc lokalną drużynę w projekcie #1ligawGryfinie. Po wysłuchaniu planów i tego co się zmieniło i co klub oferuje, bez zastanowienie podjąłem decyzję o przyłączeniu się do batalii o 1 ligę. Z całych sił będę się starał pomóc drużynie w spełnieniu marzenia o 1 lidze, mam nadzieje ze mój wzrost, doświadczenie i możliwości wspomogą drużynę we wszystkich meczach i uda się spełnić to co jest planowane.”

„Nooo to mamy kolejny hit transferowy w Gryfinie, właśnie takich zawodników nam trzeba było. Naszym planem w tym sezonie było dobrać w taki sposób zawodników, aby na jednej pozycji było dwóch graczy o podobnych umiejętnościach. Nie ukrywam, iż pozycja prawego rozgrywania jest pozycją, na której jest najmniej zawodników do wyboru. Gracz na prawej połówce musi mieć bardzo dobre warunki fizyczne, no i tą lewą rękę, którą to właśnie Michał ma, a jego doświadczenie ligowe dostaliśmy w gratisie. Mając zawodników podstawowych i zmienników na ich pozycjach możemy spokojnie powalczyć cały sezon o najwyższe cele, a takim właśnie jest dla nas awans do I Ligi”- powiedział nam dzisiaj przeszczęśliwy z dopięcia formalności transferowych Dyrektor Sportowy Maciej Wirski.

Panie Michale w imieniu Zarządu Klubu KPR Blejkan Gryfino, witamy Pana w „nowym domu”. Życzymy mnóstwo wygranych pojedynków, do tego jeszcze więcej rzuconych przepięknie bramek, no i tego upragnionego awansu do I Ligi. Z góry chcieliśmy podziękować również, działaczom klubu WKS Grunwald Poznań, dzięki którym załatwienie wszelkich formalności odnośnie Michała, poszły szybko, sprawnie i bezproblemowo.

..ahhh….ci nasi działacze klubowi, odwalają kawał dobrej roboty w tym klubie, nie sądzicie ❓❓❓

Zaczyna to przepięknie wyglądać…a co lepsze…to naprawdę jeszcze nie koniec wzmocnień w tym sezonie….❤️😍🙃😂🥰😎🥳

C.D.N…… 👀😎🥳