..dobry wieczór, w dniu dzisiejszy rozegraliśmy ostatni już mecz I rundy I ligi grupy A. Przeciwnikiem naszym była drużyna ze stolicy Piłki Ręcznej USAR Kwidzyn.

USAR Kwidzyn 36:31 PGE KPR Gryfino

Zagraliśmy w następującym składzie:

Kacper Kłodziński, Dawid Dobko, Aleksander Jeziorny – Radosław Jarząbek 9, Rafał Lasko 5, Bartosz Telenga 5, Jakub Gackowski 4, Kamil Skrzypkowiak 4, Patryk Baliński 3, Kamil Kostrzewa 1, Michał Klemens.

Do Kwidzyna trener Bartosz Jurkiewicz do dyspozycji miał tylko 11 zawodników, w tym 3 bramkarzy. Choroby, Szkoła, Praca – niestety wykluczyła nam kilku ważnych graczy i niestety, ale na ten mecz pojechaliśmy osłabieni, ale za to jacy waleczni. W pierwszej połowie nasi dzielni gladiatorzy w pewnym momencie prowadzili nawet 3 bramkami, lecz do końca meczu grając tylko dwóch zmienników, ciężko jest wygrać mecz z tak silnym rywalem, jakim jest USAR na własnym terenie. Dzisiaj wyróżniał się cały zespół, brakarze Kacper Kłodziński i Dawid Dobko – co nieco po bronili w bramce. Piękne zawody rzutowe rozegrał Radosław Jarząbek, rzucając 9 bramek. Cieszy fakt, iż Rafał Lasko powoli wraca na właściwy tor, dzisiaj rzucił 5 bramek, do tego kilka wpadło z prawego skrzydła. Bartosz Telenga też dorzucił 5, a Jakub Gackowski bardzo mądrze rozgrywał piłkę na środku. A gdyby Kamil Kostrzewa dobrze ustawił „celownik” przed meczem to też pewnie miałby na swoim koncie grubo ponad 5 bramek, ale zdecydowanie nie był to jego dzień.

Niestety, jest mały niedosyt. „11 Wspaniałych” – tak miał brzmieć dzisiejszy nagłówek, jakbyśmy przywieźli 3 punkty z twierdzy Kwidzyn. Ale jedyne co można przyznać to to, że gra naszych zawodników wygląda coraz lepiej i jesteśmy dobrej myśli, że w końcu zdobędziemy nasze wymarzone 3 punkty. Za tydzień jedziemy do Iławy, rywal również ciężki, być może na ten mecz pojedzie większa liczba zawodników jak 11-stu…Dziękujemy za dzisiejszą walkę Panowie – KPR RuuuRaaa 💪💪💪

Partnerem Tytularnym Klubu jest PGE Polska Grupa Energetyczna – Grupa PGE