..mamy sobotę, dnia 26 Października…w Gryfinie mecz VI kolejki o mistrzostwo II Ligi Pomorskiej, a przeciwnikiem naszym była bardzo młoda, ale zdolna młodzież  KU AZS UKW Bydgoszcz.

Wynik końcowy :KPR Blejkan Gryfino 32:26 KU AZS UKW Bydgoszcz

Zagraliśmy w następującym składzie :

Grzegorz Słomczyński, Paweł Gołofit, Michał Młynarczyk – Lucjan Galus 12, Rafał Lasko 6, Kamil Prokopczyk 4, Przemysław Kręcki 3, Mateusz Jurkiewicz 2, Marek Jezierski 1, Jakub Bujnowski 1, Bartosz Dyzmański 1, Szymon Tołyż 1, Jakub Blejsz 1, Tomasz Matoszko, Przemysław Tołyż,  Jakub Słodkowski.

Od samego początku spotkania nasi dzielni wojownicy narzucili swoje tępo gry, były piękne gole, kilka ładnych interwencji bramkarzy oraz wspaniała gra w obronie. Młodzi i zdolni zawodnicy z Bydgoszczy łatwo się poddać nie chcieli, przeprowadzali bardzo szybkie kontry i mocne rzuty z 9 metra, które przyniosły efekt, w końcówce I połowy. Początek drugiej części spotkania był zdecydowanie na korzyść gospodarzy, którzy pewnie wykorzystali kilka błędów gości i wyszli na dość dużą przewagę 10 oczek. W 45 minucie trener gospodarzy Arkadiusz Augustyniak wprowadził do gry nasz skład rezerwowy, do końca meczu spokojnie kontrolował grę.

„Sam mecz na pewno mógł podobać się bardzo licznie przybyłej Gryfińskiej publiczności. Zdecydowanie MVP tego meczu został RAFAŁ LASKO – który rozgrywanie piłki, oraz zdobywanie bramek ma we krwi. MVP nr.2 jak mogę tak nazwać to nasza maszyna LUCJAN GALUS – jego przepięknie zdobywane bramki były dzisiaj wisienką na torcie. KAMIL PROKOPCZYK – w końcu dzisiaj dał czadu, nasz rosły lewy rozgrywający rzucił 4 bramki i w końcu zaczyna pokazywać to do czego sezon temu kibiców przyzwyczaił. Kolejny zawodnik, którego warto jest wspomnieć to PRZEMYSŁAW TOŁYŻ – rozegrał dzisiaj fenomenalny mecz w obronie, trzeba przyznać, że na parkiecie spędził aż 50 minut, ale jego obrona ma współudział z SZYMON TOŁYŻ – była nie do przejścia. W naszej bramce wyróżnić trzeba również PAWEŁ GOŁOFIT – jego forma powolutku, ale wraca na wysoki poziom. Dzisiaj szanse gry dostali też nasi nowi zawodnicy, Bartosz Dyzmański i Jakub Bujnowski – którzy pokazali się z dobrej strony rzucając po jednej bramce w meczu. Na olbrzymie brawa zasłużyła cała drużyna, jestem z tych chłopaków bardzo dumny, oby tak dalej” – powiedział nam po meczu II-trener Piotr Kejs.

NOOOOOO Panowie, ale daliście czadu, kolejny mecz w Gryfinie, kolejna wygrana. Jak na razie TWIERDZA w Gryfinie jest niezdobyta. Przed nami trochę przerwy, 3 tygodnie, bo aż tyle nasi zawodnicy będą odpoczywać od meczów ligowych. 16 Listopada jedziemy do Kwidzyna na mecz tamtejszym SMSem. Teraz odpoczywajcie i ładujcie baterie – przed nami teraz już zostały tylko bardzo ciężkie pojedynki !!! Do zobaczenia na parkiecie.

p.s. Drodzy kibicie, jeżeli któryś z was w dniu dzisiejszym wyszedł bez naszej „niespodzianki” to się niczym nie martwcie, za równy miesiąc gramy kolejny mecz w Gryfinie i na pewno wynagrodzimy wam tą niedogodność. Wasza liczba nas troszkę dzisiaj przerosła, oczywiście na olbrzymi plus ZA CO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY – ZARZĄD KLUBU KPR Blejkan Gryfino !!!

KPR RUUUUURAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!