..czas na krótkie podsumowanie wczorajszego turnieju w Nowej Soli. Na wstępie tylko chcielibyśmy poinformować, iż na tym turnieju nasi zawodnicy po raz pierwszy od 25 kwietnia – czyli równo 4 miesiące – nie mieli piłki ręcznej w ręku.

Przygotowania do nowego sezonu zaczęliśmy dopiero od tygodnia, a skupiliśmy się głównie na treningach wydolnościowych.Na turniej pojechaliśmy troszkę w okrojonym składzie, gdyż nasi podstawowi zawodnicy kończą swoje urlopy.

Przegraliśmy obydwa mecze, ale dla trenera była to możliwości na przetestowanie nowych pozycji dla naszych graczy oraz test zawodników których nie widzieliśmy w zeszłym sezonie, także wynik końcowy akurat schodzi na drugi plan wydarzeń. Cieszy fakt że do składu powrócił Konrad Kowalski – który wypadł na prawdę dobrze, oraz Karol Góralski. Dodatkowo testowaliśmy nowego bramkarza ze Szczecina Dawid Dobko, który już dostał zielone światło od klubu. Na turnieju najwięcej bramek dla nas zdobył Jakub Blejsz, pokazał naszej młodzieży jak warto jest przykładać się na treningach wydolnościowych. Zdecydowanie najlepiej był przygotowany fizycznie i mentalnie do zawodów.

Bardzo pozytywnie zaskoczył nas swoją postawą Przemek Kręcki, który w zeszłym sezonie grał na pozycji skrzydłowego, tym razem trener ustawił go na lewe rozegranie. To był strzał w 10 – Przemek był drugim co do największej ilości rzuconych bramek w naszej drużynie i powolutku musi zacząć przyzwyczajać się do swojej nowej pozycji w klubie.

Od jutra biegamy dalej, ale MY mamy dla was przygotowanych kilka niespodzianek, które wyjaśnią się w tym tygodniu.

Śledźcie nasz profil Facebookowy, na pewno będziecie zadowoleni 😊