‼️ HISTORYCZNY – TRANSFER DEFINITYWNY ‼️

Doczekaliśmy dnia, który jest dla naszego klubu bardzo ważny. Dziś możemy potwierdzić finalizację procesu wzmocnienia naszej drużyny. Możemy oficjalnie potwierdzić, iż nasze barwy reprezentować będzie zawodnik, mający za sobą bardzo duże doświadczenie z najwyższego szczebla rozgrywkowego w kraju. O kim mowa ❓❓

Tomasz Grzegorek 😍🥳🤩

Pan Tomasz jest wychowankiem MKS „Kusy” Szczecin, po czym trafił do drużyny Sandra SPA Pogoń Szczecin w której to barwach rozegrał 50 spotkań na najwyższym szczeblu ligowym w Polsce. Zawodnik jest bardzo silnym kołowym, o wręcz idealnych warunkach fizycznych na tą pozycję, mierzy 192 cm, przy 103 kilogramach wagi. Po trzyletnich występach w Pogoni, przeniósł się do Meble Wójcik Elbląg, stając się jednym z filarów drużyny. W 28 meczach rzucił aż 53 bramki, co dało mu średnią bramką 1,8 bramki na mecz – jak na kołowego to bardzo dobry wynik. Kolejnym klubem SuperLigi była przygoda Tomka w Mielcu z tamtejsza SPR Stal Mielec, gdzie rozegrał 44 pojedynki i do bramki przeciwników trafiał 28-krotnie. A teraz sam zawodnik trochę nam powie o sobie:

„Mam 25 lat i pochodzę ze Szczecina, gdzie zaczynałem swoją przygodę z piłką ręczną w Kusym Szczecin u trenera Roberta Karbownika. Na początku swojej przygody 15 lat temu, trenowałem jednocześnie judo oraz piłkę ręczną, jednak pokochałem tę drugą. Po okresie szkoły podstawowej poszedłem do Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie gdzie upewniłem się, że chcę związać się z tą piękną dyscypliną na dłużej. Kolejno później skończyłem Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, z której trafiłem do SuperLigowej Pogoni Szczecin, w której stawiałem swoje pierwsze kroki w zawodowym sporcie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. W Szczecinie spędziłem 3 lata następnie na sezon przeniosłem się do klubu Meble Wójcik Elbląg. Po roku w Elblągu wybrałem się na Podkarpacie do tamtejszej Stali Mielec gdzie spędziłem półtora roku. Po pierwszej połowie zeszłego sezonu nasze drogi jednak się rozeszły i wróciłem do Szczecina. Następnie wybuchła pandemia koronawirusa i cały sport został sparaliżowany. Z racji zbliżających się narodzin dziecka podjąłem pracę stacjonarnie, jednak dalej chciałem robić to co kocham, czyli grać. O możliwości gry w Gryfinie pomyślałem kilka miesięcy po powrocie do domu. Następnie spotkałem się z działaczami KPR Blejkan Gryfino i przedstawiono mi wizje klubu oraz projekt #1ligawGryfinie. Nowa wyczekana hala, wsparcie miasta oraz sposób w jaki zarząd patrzy w przyszłość, spodobał mi się i doszliśmy do porozumienia. Z mojej strony chciałbym swoim doświadczeniem jak i zaangażowaniem wspomóc klub abyśmy osiągali coraz to lepsze wyniki. Mam nadzieję i głęboko w to wierzę, że jesteśmy w stanie doprowadzić projekt #1ligawGryfinie do skutku.”- powiedział nam sam zawodnik.”

„Przyjście Tomasza do naszej drużyny, okazało się strzałem w dziesiątkę, nawet nie marzyliśmy o tym że w tym sezonie wzmocni nas tak czołowy i doświadczony zawodnik. Już widać na treningach jego zaangażowanie i poświęcenie, różnica poziomy gry, czy też trenowania między II Ligą a SuperLigą jest ogromna, a Tomasz pomoże nam w projekcie #1ligawGryfinie, i będzie ogromnym przykładem do naśladowania dla naszej młodzieży, której w tym sezonie mamy dość sporo” – powiedział nam Prezes Klubu Jerzy Miler.

Nooooo….a nie pisaliśmy ❓😎 ŻE SIĘ BĘDZIE DZIAŁO ❓😎👀 – Jak na razie transfer definitywny Tomasza Grzegorka jest na pewno Hit-em II Ligi Pomorskiej. Sam zawodnik trenuje już z nami od miesiąca, lecz dopiero teraz ogłaszamy Historyczny Transfer w Gryfinie. Oj…będzie się działo…..

Pierwszy mecz ligowy w Gryfinie gramy dopiero 10 października 2020, o godzinie 18:00 a przeciwnikiem naszym będzie MKS Handball Czersk. Lecz Tomasza i cały nasz „nowy” zespół można zobaczyć za tydzień na Memoriale Marka Zielonki który zaczyna się 12 września.

Panie Tomaszu w imieniu Klubu KPR Blejkan Gryfino, Życzymy Panu mnóstwo wygranych pojedynków, jak najmniej kontuzji no i AWANSU Panie Tomaszu AWANSU do I-ligi 😊

KPR RuuuRaaaaa…💪👊👀🤝😎