..sobota dnia 16.03.2019r – mamy godzinę 17:00 – przybyliśmy na hale w Iławie rozegrać kolejny bardzo ważny mecz o mistrzostwo II ligi pomorskiej z tamtejszą drużyna ITS Jeziorak Iława.

Wystąpiliśmy w następującym składzie :

Paweł Gołofit – Rafał Lasko 11; Oskar Gała 6; Michał Klemens 5; Maciej Jezierski 3; Bartosz Telenga 1; Przemysław Łobos 1; Przemysław Tołyż 1; Andrzej Kejs;

Wynik Meczu :

ITS Jeziorak Iława 27-28 KPR Gryfino

Planowo mecz miał rozpocząć się o godzinie 17:30, lecz z powodu braku ważnych badań lekarskich drużyny gospodarzy został przesunięty o 15 minut. Gdy całe formalności zostały prawidłowo dograne zaczęliśmy batalię o bardzo ważne 3 punkty wyjazdowe. Mecz od samego początku stał na bardzo wysokim poziomie, bramka za bramkę i tak do 30 minuty, gdzie na zegarze do przerwy widniał wynik 13-15 dla KPRów. Druga połowa to już popis naszej wspaniałej ósemki. Równiutko do 57 minuty byliśmy cały czas na prowadzeniu, aż 3 minuty przed końcem niestety zabrakło sił i ITS Jeziorak wyrównał stan meczu. Ale końcówka należała do nas….Wygrywamy w pięknym stylu, ośmioma zawodnikami na bardzo ciężkim terenie w Iławie. „Przed meczem mieliśmy małe zamieszanie, ale dzięki naszej uprzejmości pozwoliliśmy zawodnikom z Iławy uzupełnić zaległe dokumenty, co pozwoliło rozegrać z małym opóźnieniem ten pojedynek. Po meczu podszedł do mnie sędzia główny spotkania i podziękował wspaniałej postawy fair play, a to się ceni. A co do mojej drużyny, tak, jestem bardzo ale to bardzo zadowolony z wygranej. Dzisiaj zawodnikiem meczu zdecydowanie została Cała Ósemka (a nawet dziewiątka), która pojechała na ten mecz i podjęła walkę.  Moi zawodnicy włożyli w tą wygraną więcej niż mogli, wycisnęli ostatnie siły – ale przywożą do Gryfina bardzo ciężko zdobyte 3-punkty, za co im bardzo dziękuję. Troszkę mogli bardziej przykładać się do rzutów karnych, gdyż nie wykorzystali ich aż 5, ale po tak ciężkim wysiłku jaki dzisiaj włożyli w ten mecz, wybaczę im wszystko. Na koniec chciałem tylko dodać  : „Wspaniała Ósemka,” – Jestem z WAS DUMNY – powiedział po meczu Trener Arkadiusz Augustyniak

Ojej, co to były za emocje, co za mecz….na nasze szczęście skończył się szczęśliwie dla całej drużyny.

Zawodnikom ślicznie dziękujemy za obecność na meczu i podjęcia walki, ważne 3 punkty jadą do Gryfina i to nas ogromnie cieszy. Za tydzień mecz w Gryfinie z AZS UKW Bydgoszcz, na który już serdecznie zapraszamy. Panowie Jesteście Wielcy, dziękujemy i życzymy spokojnej podróży do domu 😊