..dzień dobry Gryfino, mamy przepiękna słoneczną niedzielę 15 maja 2022r. W dniu wczorajszym gościliśmy w stolicy Piłki Ręcznej mieście Kwidzyn, aby rozegrać ostatni mecz sezonu 2021/22 z tamtejszą drużyną Szkoły Mistrzostwa Sportowego zespołem nr.I

Przeciwnik dość wymagający, tym bardziej iż grał na swoim terenie – przepięknej hali super ligowej MMTSu Kwidzyn, a na dodatek był to ostatni mecz w obecnym składzie tych młodych bardzo wysportowanych chłopców. No ale teraz do rzeczy 😉

SMS ZPRP I Kwidzyn 32:30 PGE KPR Gryfino

Zagraliśmy w następującym składzie:

Kacper Kłodziński, Aleksander Jeziorny – Tomasz Grzegorek 9, Michał Statkiewicz 6, Rafał Lasko 4, Bartosz Dyzmański 3, Kamilk Prokopczyk 3, Maciej Jezierski 3, Michał Klemens 1, Kamil Kostrzewa 1, Kamil Skrzypkowiak, Mateusz Jurkiewicz, Krzysztof Karnacewicz, Jakub Gackowski.

Wczorajszy mecz od samego początku stał na bardzo wysokim poziomie, wpadała bramka za bramką – raz z jednej strony raz z drugiej, bardzo fajnie wszedł w mecz nasz pierwszy bramkarz Kacper Kłodziński, pomimo kontuzji kostki wyszedł w pierwszym składzie i na ile pozwoliła mu gra bez bólu to grał, w drugiej połowie już niestety kostka dała się we znaki i w jego miejsce wszedł Aleksander Jeziorny – który zanotował bardzo dobry występ w dniu wczorajszym. Widać ogromne zaangażowanie w grę Olka w naszej drużynie, na dodatek Olek miał ogromne wsparcie z trybun swoich rodziców, którzy przyjechali aż ze Szczecina wspierać swojego syna na żywo. Bardzo dobre zawody  rozegrał Michał Statkiewicz, tylko dwa razy pudłował, przy czym rzucił aż 6 bramek no i ta gra w obronie – rewelacja !! Oczywiście nie można ominąć gry naszego rasowego kołowego Tomasza Grzegorka 9 bramek, Tomek wczoraj ze swojej pozycji był bezbłędny, a młodzi rywale nie mogli sobie z nim poradzić.  No i Rafałek,  po dobrych 20 minutach gry do trenera podszedł nasz prawo skrzydłowy Maciej Jezierski, zgłaszając chęć zmiany z prośbą, aby wpuścił na jego pozycje naszego Rafałka Lasko, i co ??? Chłopak wchodzi jak by nigdy nic na prawe skrzydło – ładuje 4 bramy i do rozdziela piłki do koła z prawego skrzydła – No takiego Rafałka to jeszcze nie znaliśmy – super pojedynek w jego wykonaniu. Niestety mecz może i przegrany, ale nasz zespół postawił się młodzieży z SMS-u nie było łatwo wczoraj wygrać, jadąc do Kwidzyna znaliśmy już piątkowy wynik meczu, gdzie SMS Płock ograł jedną bramką drużynę z Sierpca. Co by nie było, nasza drużyna grała dzielnie, walczyła do samego końca i zagrała solidne zawody, trener Bartosz Jurkiewicz ogólnie był zadowolony z gry całego zespołu.

No i ok, mamy koniec sezonu, czy jesteśmy zadowolenie ?? Były piękne wzloty naszej drużyny, były też nieprzyjemne momenty, ale taki jest sport – podsumowując na krótko ten sezon uważamy, że jesteśmy bardzo dumni z gry naszego zespołu – siódme końcowe miejsce w I lidze na dwanaście silnych zespołów  – jak na beniaminka ligi jest wręcz rewelacyjnie i nie ukrywamy że Zarząd Klubu jest zadowolony z miejsca końcowego naszej drużyny.

Teraz przed nami okres rozładowania fizycznego, trenujemy do końca maja, później zawodnicy dostają zasłużone urlopy a działacze klubowi zaczynają przygotowania do kolejnego sezonu. Póki co robią wszystko, aby zapełnić „świnkę” klubową odpowiednim budżetem na przyszły sezon, ale w obecnych czasach jest z tym bardzo trudno. Co będzie z nami dalej, okaże się niebawem – ale trzeba być dobrej myśli.

A tak już dosłownie na koniec, chcielibyśmy w imieniu Zarządu Klubu Piłki Ręcznej PGE KPR Gryfino, serdecznie podziękować ZAWODNIKOM za wkład, jaki włożyli w ten jakże trudny dla nas sezon, trenerom w drużynie, osobą, które są z nami na dobre i na złe, WAM wspaniałym kibicom – których w Gryfinie nagromadziliśmy bardzooooo dużooooo co nas bardzo pozytywnie zaskoczyło, oraz SPONSOROM, dzięki którym cała ta zabawa w Piłkę Ręczną w Gryfinie nie miałaby bytu.

DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI !!!

KPR RuuuRaaa !!!