..dobry wieczór drodzy kibice gryfińskiego Szczypiorniaka, dzień 20 czerwca 2024 roku – raczej na pewno zapisze się w historii naszego klubu na bardzo długo. W dniu dzisiejszym odbyło się zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze, na którym wstawiło się aż 13 członków klubu KPR Gryfino. I to właśnie ci członkowie wybrali nowy zarząd, a zarząd uwaga – NOWEGO PREZESA KLUBU – na najbliższe 2 lata.
Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż funkcje Prezesa Klubu od dnia dzisiejszego obejmie Pan Jakub BLEJSZ. Jedna z osób, która była pomysłodawcą założenia w roku 2017 Klubu Piłki Ręcznej Gryfino, wieloletni zawodnik, działacz i osoba, bez której ten klub raczej na pewno do dnia dzisiejszego by nie istniał. A tak o samym nowym Prezesie pisze Wikipedia.
„Jakub Blejsz (ur. 12 lutego 1976 roku w Gryfinie) – polski piłkarz ręczny występujący na pozycji prawego rozgrywającego lub prawego skrzydłowego. Występował w takich klubach jak: Zagłębie Lubin, Chrobry Głogów czy Paria Szczecin. Obecnie 48-latek reprezentuje swój macierzysty klub – KPR Blejkan Gryfino. Zawodowo jest przedsiębiorcą i założycielem firmy Blejkan oferującej usługi inżynieryjne w zakresie bez wykopowej renowacji przewodów technologicznych.
Uczestniczył w Młodzieżowych Mistrzostwach świata w Turcji w 1997, gdzie wraz z reprezentacją (m.in. Sławomir Szmal, Marcin Lijewski, Damian Wleklak, Paweł Biały, Mariusz Jurasik, Rafał Kuptel) zajął 4 miejsce.
Zgrupowanie Młodzieżowej Kadry Polski, Gdańsk 1994
Seniorska kariera reprezentacyjna skończyła się szybciej niż się zaczęła, ponieważ już na pierwszym zgrupowaniu pechowo zerwał ścięgno Achillesa. Nie uczestniczył przez to w żadnej prestiżowej imprezie z seniorską kadrą.
W 2003 roku Jakub Blejsz zawiesił swoją karierę w Ekstraklasie z powodów zawodowych i rodzinnych. Później grywał w Niemczech oraz pierwszoligowym Energetyku Gryfino.
W 2017 wraz z działaczami gryfińskiego szczypiorniaka założył nowy klub – KPR Gryfino, gdzie od 2018 gra razem ze swoim synem„
Większość kibiców Gryfińskiego Szczypiorniaka bardzo dobrze zna Jakuba osobiście i dobrze wie że jest on odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku.
W imieniu Zarządu Klubu KPR Gryfino Gratulujemy Panu tak prestiżowego i zasłużonego tytułu, jakim jest funkcja PREZESA w naszym klubie no i życzymy owocnej pracy w swojej nowej funkcji w klubie.