..mamy sobotę dnia 7 Grudnia 2019 roku, w Gryfinie gramy ostatni już w tym roku mecz o mistrzostwo II Ligi Pomorskiej, a przeciwnikiem naszym jest nie byle kto, spadkowicz z I Ligi MKS Sambor Tczew.

Wynik Końcowy :

KPR Blejkan Gryfino 23:21 MKS Sambor Tczew

Zagraliśmy w następującym składzie :
Słomczyński Grzegorz, Gołofit Paweł, Dobko Dawid – Prokopczyk Kamil 5, Kręcki Przemysław 5, Lasko Rafał 3, Słodkowski Jakub 3, Tołyż Szymon 2, Jezierski Marek 1, Tołyż Przemysław 1, Matoszko Tomasz 1, Łobos Przemysław 1, Dyzmański Bartosz 1, Klemens Michał, Jurkiewicz Mateusz, Bujnowski Jakub.

Ojej…co to był za pojedynek, dawno w Gryfinie nasi kibice nie widzieli tak zaciętego pojedynku. Goście od samego początku narzucili swój styl gry i nasi dzielni zawodnicy musieli gonić wynik. Do przerwy wynik był remisowy 9:9. Druga połowa była jeszcze ciekawsza, w 45 minucie nasi zawodnicy przegrywali 16:17 i wzięli się do roboty. Odrobili straty i wyszli na prowadzenie 3 bramkowe w 56 minucie, nie dając już szans Samborowi do końca meczu.

„Ale emocje, dawno takiego meczu w Gryfinie nie widziałem. Może zacznę od tego, iż w dniu dzisiejszym na olbrzymie brawa zasługuje cała drużyna. Mimo braku naszego super strzelca Lucjan Galus, nasi zawodnicy pokazali klasę. W końcu w bramce odpalili się nasi bramkarze Paweł Gołofit i Grzegorz Słomczyński, obronę zamurowali Szymon Tołyż i Przemysław Tołyż, obaj panowie zagrali mecz na najwyższym poziomie. Kolejne pochwały należą się za grę w I połowie Przemek Kręcki, który zanotował 5 trafień, do tego kolejne pięć dorzucił Kamil Prokopczyk – tak tak – to ten Kamil, na którego liczymy co mecz, ale dzisiaj zagrał tak jak chciałem, z głową i bardzo celnie w ataku. Martwi mnie trochę kontuzja, jakiej doznał Mati Jurkiewicz w 15 minucie meczu, ale jestem dobrej myśli, że młody bardzo dobry rozgrywający wróci szybko do gry. No i teraz MVP, drodzy Państwo Jakub Słodkowski (wychowanek naszej zaprzyjaźnionej od wielu lat drużyny I Ligowej KSPR Gwardia Koszalin,obecnie wypożyczony z Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie) – dał dzisiaj popis i zaskoczył cały sztab szkoleniowy oraz wszystkich licznie przybyłych kibiców swoją perfekcyjną grą w Ataku. Celne Bramki, bardzo efektowne podania – REWELACJA !! Jak ten chłopak będzie grał na takim poziomie jak dzisiaj to naprawdę będzie z niego zawodnik bardzo przydatny w II rundzie naszej Ligi. Jeszcze raz chciałbym zaznaczyć – dzisiaj byliśmy jedną wielką drużyną, wszyscy razem zasłużyliśmy na olbrzymie brawa – takich KPR-ów trenować i oglądać lubię najbardziej – powiedział nam po meczu bardzo zadowolony trener Arkadiusz Augustyniak.

TAK TAK TAK !!! MAMY TO !!! Wywalczone, w Gryfinie, bardzo ważne 3 punkty, w meczu na najwyższym poziomie. Wspaniały prezent na Mikołajki sprawili sobie i wszystkim kibicom nasi zawodnicy. Za tydzień gramy mecz w Grudziądzu z liderem ligi, który jeszcze meczu w tym sezonie nie przegrał. Panowie JESTEŚCIE WIELCY !!! Dziękujemy !!!