..Gdańsk godzina 15:30, dojechaliśmy na hale aby rozegrać ostatni już w tym roku mecz o mistrzostwo II Ligi Pomorskiej, a naszym przeciwnikiem była drużyna SMS II Gdańsk, która składa się z najbardziej utalentowanych młodych graczy naszego Kraju.

Wystąpiliśmy w następującym składzie :
Grzegorz Słomczyński, Michał Młynarczyk – Kamil Prokopczyk 8, Lucjan Galus 8, Bartosz Telenga 7, Maciek Jezierski 4; Rafał Lasko 3; Michał Klemens 1; Oskar Gała; Przemek Łobos; Artur Matwis; Marek Jezierski;

Wynik Końcowy :
NLO SMS ZPRP Gdańsk II 34 : 31 KPR Gryfino

Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze, w 12 minucie prowadziliśmy nawet 3 : 6, lecz w 15 min. Drużyna z Gdańska doprowadziła do remisu i do końca pierwsze połowy wynik widniał 18:15 dla gospodarzy. II połowa niestety zaczęła się na korzyść naszych przeciwników. W 43 minucie było 26:21 i była to największa przewaga gospodarzy nad naszą drużyną. Ale w minucie 46 było już 26:25 po bardzo mocnej i zgranej obronie naszych Szczypiorniaków. Dwie minuty przed końcem spotkania wynik widniał 31:30, doszliśmy ich na jedną bramkę i w tym momencie kilka bardzo ważnych decyzji sędziów (nie koniecznie dobrych) przeważyło o końcowym wyniku spotkania. Marek Jezierski 10 sekund przed końcem spotkania otrzymał całkowicie nie słuszną czerwona kartkę, a zawodnik z Gdańska pewnie wykorzystał rzut karny. To była ostatnia bramka, która mecz zakończyła, niestety nie na nasza korzyść. „Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, nasi zawodnicy dali z siebie wszystko i pokazali naprawdę piękna grę w piłkę ręczna, z opinią trenera zgodnie zgodzili się również trenerzy SMSu którzy przyznali racje że mecz był przepięknym widowiskiem obu stron. Na wyróżnienie dzisiaj zasługuje na pewno Kamil Prokopczyk, który pewnie wyczuł bramkarza gospodarzy i zdobywał bramkę za bramką. Do tego bramki Lucjan Galus, który dorzucał swoje, ale trochę się martwimy o jego zdrowie, gdyż doznał lekkie (oby) kontuzji kolana. Dobry mecz zagrał również Maciek Jezierski i Bartosz Telenga. Rafał Lasko pewnie i dobrze rozgrywał dzisiaj piłki, do tego kilka pewnych interwencji zaliczyli dzisiaj nasi bramkarze, Grzegorz Słomczyński i Michał Młynarczyk. Co tu dużo mówić, jestem dumny z mojej drużyny, pokazali dzisiaj że łatwo punkty na trudnych terenach nie oddają, a jak już dobrą postawę mojej drużyny zauważają trenerzy Kadry Polski to naprawdę jest się czym chwalić…” – Powiedział po meczy Trener Arkadiusz Augustyniak.

Tak drodzy Państwo, I rundę II Ligi Pomorskiej kończymy na 4 lokacie, która w pewnym sensie cieszy nas, gdyż trzymamy się elity, ale jednak jest mały niedosyt. Trudno – tak łatwo się nie poddamy, przed nami II runda która zaczyna się pod koniec Stycznia, na pewno będziemy walczyć i liczymy bardzo na waszą pomoc, robimy wszystko aby przybliżyć was do nas i nas do was, za co bardzo dziękujemy…..

p.s. Tak Tak, my cały czas mamy dla was niespodziankę, po cichu wam powiemy że za dokładnie 6 dni się o niej dowiecie. I to tak na 100% tym razem już musimy ją spełnić, święty Mikołaj nas i was nie opuścił…. DZIĘKUJEMY ŻE Z NAMI JESTEŚCIE !!! Pozdrawiamy z Drogi Powrotnej…..