..Sobota dnia 30 marca 2019 roku, jedziemy do Gniezna na mecz w walce o trzecią lokatę w lidze. Na ten mecz zebrała się ekipa 13-zawodników, co ucieszyło trenera Augustyniaka jak i cały zarząd KPR Gryfino, a byli nimi :

Paweł Gołofit, Grzegorz Słomczyński, Kuba Młynarczyk – Rafał Lasko 8, Oskar Gała 7, Bartosz Telenga 6, Michał Klemens 3, Marek Karbowski 2, Przemysław Łobos 1, Szymon Tołyż 1, Kamil Prokopczyk, Przemysław Tołyż, Artur Matwis,

Wynik Końcowy :
Szczypiorniak Gniezno 31:28 KPR Gryfino

Od samego początku był to mecz ciężki, zdecydowanie na korzyść gospodarzy, którzy wzmocnieni kilkoma dobrymi graczami nie dali posmakować zwycięstwa w tym meczu ani na minutę. Kilka niewykorzystanych akcji sam na sam z bramkarzem i dosłownie zerowa skuteczność Kamil Prokopczyk, na którego liczyliśmy w tym spotkaniu, zdecydowała o porażce w Gnieźnie. Bardzo dobre zawody zagrał Rafał Lasko, a rzuty karne z 100% skutecznością wykorzystywał dzisiaj Oskar Gała. Swój mały jubileusz może też świętować nasz skrzydłowy Bartosz Telenga, który rzucił 6 bramek w tym meczu i przekroczył próg 100-rzuconych bramek w II Lidze. – ale, żeby nie było – tego meczu na pewno nie zaliczy do udanych. W Drugiej połowie udało nam się odrobić duże straty, a bardzo dobrą zmianę w obronie dali Przemysław Tołyż i Artur Matwis, którzy są silnymi i rosłymi zawodnikami.

Trzecia lokata powolutku nam się oddala, ale i tak za walkę i poświęcenie wszystkim Gryfińskim wojownikom dziękujemy. Za tydzień gramy w Gryfinie z MKS MOSiR Kętrzyn, standardowo mecz o godzinie 18:00 w hali SP3 na Górnym Tarasie.

Panowie – głowa do góry, w tym sporcie zawsze są wygrani jak i przegrany. Tym razem należymy do tych drugich.