..dzień dobry Gryfino, w dniu wczorajszym rozegraliśmy drugie spotkanie ligowe o mistrzostwo I Ligi. Przeciwnikiem naszym była drużyna, która w zeszłym sezonie była Mistrzem naszej ligi, lecz wczoraj udowodniła, iż w obecnym sezonie ligowym mają całkowicie inny skład, czy mocniejszy ??? Nie koniecznie. Ale teraz do rzeczy:

KS Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 39:33 PGE KPR Gryfino

Zagraliśmy w następującym składzie:

Kacper Kłodziński, Dawid Dobko, Aleksander Jeziorny – Mateusz Jurkiewicz 12, Jakub Gackowski 5, Filip Witkowski 5, Kamil Kostrzewa 3, Damian Dziapa 3, Patryk Baliński 2, Jakub Blejsz 2, Bartosz Telenga 1, Rafał Lasko, Michał Klemens, Kacper Blejsz, Kamil Skrzypkowiak, Radosław Jarząbek.

Od samego początku spotkania gospodarze prowadzili w tym spotkaniu, nasi dzielni zawodnicy próbowali dogonić wynik, lecz trochę zawiodła skuteczność w tym pojedynku. Sam mecz mógł się podobać kibicom w Kościerzynie, w sumie padło aż 72 bramki. Rewelacyjne wręcz spotkanie rozegrał nasz lewo rozgrywający „MATI” Mateusz Jurkiewicz – w takiej formie go jeszcze nie widzieliśmy – jednogłośnie został wybrany MVP całego spotkania. Brawo „Mati” utrzymaj proszę taką formę a na pewno zaowocuje to w końcu wymarzonymi 3 punktami całej drużyny. Na wyróżnienie zasłużyli również Filip Witkowski, który utrzymuje co mecz wysoki poziom gry w ataku jak i w obronie no i „GACA” Jakub Gackowski, bardzo poobijany po meczu w Koszalinie, wyszedł na parkiet w Kościerzynie i zagrał prawdziwy męski handball. W końcu powraca forma w bramce Kacpra Kłodzińskiego, który to na początku spotkania popisał się kilkoma pięknymi paradami bramkarskimi. No i pomimo tego, iż bramki nie udało mu się zdobyć to cieszy nas fakt, iż do swojej formy wraca Rafał Lasko, rozgrywając piłę tak jak prawdziwy rasowy środkowy rozgrywający. No i na koniec sobie zostawiłem – OLBRZYMIE BRAWA I GRATULACJE !! – Pierwsze trafienie,  a nawet dwa –  w swojej karierze na poziomie I ligowym zaliczył PATRYK BALIŃSKI – Super mecz w ataku, super mecz w obronie – GRATULACJĘ – raz jeszcze Patryk – tak trzymaj.

Niestety drugi mecz ligowy też przegrywamy, ale coraz lepiej ustawione są celowniki naszych zawodników, coraz bardziej są ze sobą zgrani i sam mecz wygląda naprawdę coraz lepiej. W najbliższą sobotę gramy u siebie z MKS Grudziądz, rywal nam znany, lecz na pewno zmienionym. Drużyna z Grudziądza jest spadkowiczem z ligi centralnej, ale mamy jej co nieco do udowodnienia. Mecz w najbliższą sobotę o godzinie 18:00 – Już dziś wszystkich serdecznie ZAPRASZAMY !!

KPR RuuuRaaa  

*Wspiera nas Sponsor Tytularny Grupa PGE.