..dobry wieczór Gryfino. Jak dla nas nawet bardzo dobry, powolutku zaczynamy „swoją” ofensywę transferową. Po ogłoszeniu „małego awansu” zawodowego naszych działacz klubowych, czas przyszedł na prezentacje nowego zawodnika, który będzie bronił barw naszej drużyny w sezonie 22/23 na parkietach I ligowych. Zawodnik ten jest nam bardzo dobrze znany, gdyż jest wychowankiem drużyny z Gryfina, do tego płynie w nim KREW rasowego wojownika, który z piłką ręczna się po prostu urodził. W końcu Zarząd Klubu zdołał pozałatwiać pełną dokumentacje transferu i w dniu dzisiejszym ogłasza iż, nowym zawodnikiem PGE KPR Gryfino został :

KACPER BLEJSZ 🥳

„Nazywamy się Kacper Blejsz, urodziłem się w Nowogardzie, a swoją przygodę z piłką ręczną zacząłem w Energetyku Gryfino w 2013 roku pod okiem trenera Grzegorza Gniazdowskiego. Bardzo się cieszę, że wracam do klubu, w którym czuję się najlepiej, tym bardziej że KPR awansował do 1 ligi, ma świeżo wybudowaną nową i przepiękną halę. Ważę 82kg, mierzę 185cm i jestem praworęcznym zawodnikiem a dobrze się czuje na środku rozegrania. Ostatnie dwa lata spędziłem na parkietach pierwszoligowych w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku. Czuję, że ten czas dał mi wiele doświadczenia i poprawiłem się znacząco w graniu na swojej pozycji. Czekam na sezon z niecierpliwością i zapraszam wszystkich zainteresowanych kibiców do kibicowania naszej drużynie oraz mojej skromnej osobie. KPR Ruuuraaa”

Kacper jest synem obecnego działacza, zawodnika i legendy gryfińskiego szczypiorniaka – Jakuba Blejsza. Przeszedł do nas z klubu MKS „Kusy” Szczecin, z którego został użyczony do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku, gdzie nabierał sportowego doświadczenia właśnie na parkietach I ligowych z tym że grupy C. Teraz będzie miał okazję zaprezentować się swojej domowej — gryfińskiej publiczności i już nam obiecał że da z siebie wszystko aby pokazać się z jak najlepszej strony, a przy okazji będzie miał możliwość zagrać w jednej drużynie ze swoim tatą – Jakubem – co akurat jest marzeniem każdego rodzica.

Sezon przygotowawczy rusza dopiero od początku sierpnia, ale znając Kacpra i jego zaangażowanie do sportu, jakim jest piłka ręczna — to raczej już po cichu przygotowuje się do nowego sezonu, aby mieć jak najlepszą formę w meczach ligowych.Panie Kacprze, w imieniu Zarządu Klubu PGE KPR Gryfino – WITAMY W DOMU – i czekamy na pierwszą premierową bramkę w „nowych” – starych barwach naszej drużyny. KPR RuuuRaaa.

p.s. to dopiero początek 😎💪 👀 👀 👀

*Wspiera nas Sponsor Tytularny Grupa PGE.