‼️💣BOOOOOM – BOMBA TRANSFEROWA 💣‼️

Dzień dobry, mamy przepiękną wakacyjną sobotę, dnia 17 lipca 2021 roku, w naszym mieście świeci słoneczko od samego rana i to dosłownie. Drodzy Państwo, mamy dla Was transferową informację – w dniu wczorajszym zakontraktowaliśmy zawodnika, którego nasze POLSKIE Ligowe parkiety jeszcze nie widziały. Tak – dosłownie mamy OLBRZYMIE wzmocnienie zza naszej zachodniej granicy Niemiec. Zawodnik z dużym doświadczeniem gry na wysokim poziomie, bardzo silny, szybki i bramkostrzelny. Może i na Polskich parkietach mało znany, za to w Niemczech – na słowo „GACA” niejednemu bramkarzowi trzęsą się nogi….. A teraz do rzeczy, nasi mili – jest nam niezmiernie miło przedstawić nasze nowe wzmocnienie, nad którym cały Zarząd Klubu pracował od dobrych 4 miesięcy, a jest nim :

Jakub „GACA” Gackowski 👀👀👀

Jakub pragnął przedstawić się fanom KPR Gryfino i powiedział kilka słów o sobie: „Dzień Dobry, na imię mam Jakub a na nazwisko Gackowski, zdecydowanie łatwiej – po prostu „Gaca”. Gram praktycznie na każdej pozycji, lecz zdecydowanie najlepiej czuję na środku rozegrania. Pochodzę ze Świecia, mała miejscowość pod Grudziądzem w woj. kujawsko-pomorskim. Urodziłem się 22 marca 1993 roku, mierze 183 cm i ważę około 85 kg. Mam przecudowną żonę Aleksandrę, która wspiera mnie, co mecz no i od półtora roku mamy córeczkę moje oczko w głowie – Liliannę. Grę w piłkę ręczna zacząłem w IV klasie podstawowej właśnie w Świeciu, a osobą, która zaraziła mnie tym sportem był trener Zbigniew Myrda. Z trenerem Zbigniewem Myrdą zdobyliśmy Mistrzostwo Polski klas VI podstawowych. Później nadszedł czas na szkołę średnią, do wyboru miałem szkołę w Grudziądzu oraz MKS CKS SMS Szczecin. Wybrałem Szczecin, w którym warunki do uprawiania tego sportu były zdecydowanie lepsze. Trafiłem pod opiekę trenera Mieczysława Zarta, z którym wywalczyliśmy już w I roku szkoły brązowy medal Mistrzostw Polski. Następnie po ukończeniu szkoły średniej, w wieku 19 lat, wyjechałem do Niemiec, grałem w następujących drużynach : MTV Dannenberg, Hsg Schaubetal oraz SV Einheit Demmin e.V. – 10 lat grania na boiskach Niemieckich, w sumie mi wystarczy. Chciałbym wypróbować swoje doświadczenie i grę na I ligowych boiskach ligi Polskiej. Drużynę z Gryfina obserwowałem od dłuższego czasu, gra tutaj kilku moich znajomych z dawnych lat, jak i boisk niemieckich. Nie ukrywam, iż przeprowadziłem mały wywiad odnośnie drużyny oraz osób zarządzających tym klubem i słyszałem same pozytywne opinie, dlatego też postanowiłem, iż moim następnym klubem będzie właśnie KPR Gryfino. Jestem tutaj, aby wnieść trochę mojego doświadczania do drużyny i myślę, że swoją grą zadowolę sztab szkoleniowy oraz kibiców, których, słyszałem, w Gryfinie macie bardzo dużo”

„Tak, pamiętam ten dzień, kiedy zapytałem wówczas naszego zawodnika Tomasz Matoszko, o to czy nie ma dla mnie jakiegoś godnego polecenia zawodnika z Niemiec na I ligę. Tomasz bez zająknięcia mówi MAM – Działaj z „Gacą” bo słyszałem, że nie ma klubu na nowy sezon. Osobiście nie słyszałem o tym zawodniku, ale popularny w Gryfinie „Matoł” z olbrzymim doświadczeniem – nawet niemieckim – mówi prosto z mostu, NA PEWNO BĘDZIESZ Z NIEGO ZADOWOLONY. Po konsultacjach z Wiceprezesem Andrzej Kejs, okazało się, że Jakub Gackowski jest Wiceprezesowi dobrze znany i bardzo ucieszył go fakt, że jest zawodnikiem do wzięcia. Od razu rozpoczęliśmy negocjacje, trwało to bardzo długo, ale już mamy przekonanie, że było warto” -powiedział nam zadowolony z tego transferu dyrektor sportowy Maciej Wirski.

No to nasi drodzy kibice, MAMY kolejne SUPER-WZMOCNIENIE w Gryfinie, „Gaca” zaczyna treningi z pierwszym dniem sezonu przygotowawczego, czyli już od początku sierpnia.Panie Jakubie w imieniu Zarządu Klubu Piłki Ręcznej Gryfino, witamy Pana w naszym przepięknym mieście i już nie możemy się doczekać, aby zobaczyć Pana akcje na naszej nowej Hali w Gryfinie…Życzmy mnóstwo wygranych pojedynków no i olbrzymiej liczby bramek na szczeblu I ligowym Ligi Polskiej. KPR RuuRaaa…. 💪

foto by : SV Einheit Demmin e.V.