..wow – kolejny przepiękny pojedynek młodych zawodników KPR Gryfino, tym razem w Czersku było nas tylko 11 – ale za to jakich 11 zawodników !!!

MLKS Borowiak Czersk 26 – 31 KPR Gryfino

Oto zwycięski skład z Czerska :
Grzegorz Słomczyński – Bartosz Telenga 9; Rafał Lasko 8; Maciek Jezierski 6; Kamil Prokopczyk 5; Michał Klemens 2; Oskar Gała 1; Mateusz Kminikowski; Przemek Kręcki; Paweł Twardowski; Kacper Blejsz;

Początek meczu był bardzo nerwowy, co chwilkę nasi zawodnicy schodzili na dwu-minutowe kary, po 5 minutach przegrywaliśmy 2-0.Po chwili gra się uspokoiła, zaczęliśmy grać bardzo konsekwentnie i budowaliśmy przewagę. Do przerwy, mecz w miarę wyrównany, na korzyść KPRów 10-15, w dużej mierze dzięki naszemu bramkarzowi Grzegorzowi Słomczyńskiemu, który jak zwykle zamurował bramkę KPRów. W przerwie meczu zawodnicy dostali mocną reprymendę od trenera Arkadiusza Augustyniaka i na II połowę wyszli bardzo zmotywowani. Trener uczulał, że nie można popełniać błędów w obronie i trzeba się skupić na jej uszczelnieniu, nie łapiąc dwu-minutowych kar – to był strzał w dziesiątkę trenera – gdyż mamy bardzo okrojony skład i jest nas tylko jedenastu. Nasi młodzi zawodnicy wzięli słowa trenera do siebie i błędy z pierwszej połowy już się nie pojawiały, co zaowocowało końcowym wynikiem meczu. II połowa zdecydowanie na korzyść naszych Szczypiorniaków lecz do 40 minuty na tablicy widniał remis. Rewelacyjnie w dniu dzisiejszym zagrał Bartosz Telenga (rośnie nam rasowy zawodnik) – do tego nasz super strzelec meczów wyjazdowych Rafał Lasko – po mimo kontuzji barku – dał dzisiaj z siebie wszystko, co mógł i zanotował 8 trafień. No i teraz bardzo ważna wiadomość dla naszych kibiców – Maciek Jezierski !!! – Wraca do gry….. po bardzo ciężkim urazie kolana, „Maćko” – super strzelec – zanotował dzisiaj 6 trafień i powoli – powolutku odbudowuje formę – co nas bardzo cieszy – OBY TAK DALEJ „Maćko” !!! Ale ostatnia akcja meczu była akcją z Lig Światowych. Wrzutka ze skrzydła Rafał Lasko, gdzie w powietrzu piłkę łapię Kamil Prokopczyk i z tzw.”wrzutki” trafia 31 bramkę dla KPRów – przepiękna bramka !!! Mecz Walki, wytrwałości i zgrania – w dniu dzisiejszym wygrał KPR Gryfino i z tego powodu jesteśmy bardzo dumni !!

Panowie Szerokiej Drogi i przywieźcie 3 punkty spokojnie do domu 😊 Teraz czeka Was 2 tygodnie przerwy i należy się Wam odpoczynek, gdyż 10 listopada czeka nas bardzo ciężki mecz w Gryfinie z ITS Jeziorak Iława.

Za ten mecz zawodnikom dziękujemy i zapraszamy wszystkich kibiców na mecz 10 Października o godzinie 18:00 – z ITS Jeziorak Iława.