Miło nam poinformować, że także w sezonie 2023/2024 Sponsorem Tytularnym klubu gryfińskiego szczypiorniaka, pozostanie PGE Polska Grupa Energetyczna.

Podpisana umowa sponsoringu dotyczy zespołów dziecięcych i młodzieżowych oraz pierwszoligowej drużyny seniorów. Tak jak w poprzednich latach, w rozpoczętym właśnie sezonie drużyna seniorów będzie występowała pod nazwą PGE KPR Gryfino, zaś drużyny młodzieżowe jako PGE Junior KPR Gryfino.

PGE Polska Grupa Energetyczna jest największym przedsiębiorstwem elektroenergetycznym w Polsce, dostawcą energii elektrycznej oraz ciepła do blisko 6 mln klientów oraz liderem zmian w polskiej energetyce. Jednocześnie Grupa PGE jest jednym z największych w Polsce sponsorów sportu. Tylko w 2022 roku blisko 18 tysięcy dzieci w całej Polsce uczestniczyło w zajęciach sportowych organizowanych przez podmioty sponsorowane przez PGE.

Nasza współpraca wpisuje się w program „PGE Junior”, który jest jednym z filarów strategii sponsoringowej jaką Grupa PGE przyjęła w 2021 roku. Celem tego programu jest zapewnienie ciągłego rozwoju młodych sportowców, którzy w przyszłości zasilą drużyny seniorskie. Aktualnie w ramach tego programu PGE wspiera aż 27 akademii sportowych w całej Polsce również z takich dyscyplin jak: piłka nożna, koszykówka, siatkówka, ale także judo czy łyżwiarstwo.

Będzie to już trzeci sezon współpracy, mającej swoje korzenie w czasach, gdy właśnie w oparciu o wsparcie z elektrowni Dolna Odra, powstała w Gryfinie sekcja piłki ręcznej mężczyzn. Dziś w Gryfinie powstają kolejne moce wytwórcze grupy PGE, a wsparcie dla lokalnego stowarzyszenia sportowego pozwala mu się rozwijać.

Naszym celem jest oparcie drużyny seniorów o zawodników wychowanych w naszym regionie, graczy lokalnych, to dla nas ważniejsze niż np. awans do wyższej klasy rozgrywkowej za wszelką cenę – mówi Jerzy Miler, prezes KPR Gryfino.

Drużyna seniorów PGE KPR Gryfino gra w rozgrywkach I ligi regionalnej. W klubie trenuje także ponad 60 młodych adeptów piłki ręcznej, najmłodsi zawodnicy to siedmiolatkowie. W bieżącym sezonie w rozgrywkach dzieci i młodzieży PGE Junior KPR wystawi 5 drużyn, w kategoriach wiekowych: chłopcy klas IV, chłopcy klas V, chłopcy klas VI, młodzik, junior młodszy.