..dzień dobry Gryfino, mamy niedziele dnia 6 marca 2022 roku. Dziś graliśmy mecz o mistrzostwo I ligi, rundy rewanżowej z drużyna KS Szczypiorniak Olsztyn. Do Olsztyna wyjechaliśmy wczoraj w popołudniowych godzinach, tak aby mieć jak najwięcej siły na dzisiejszy pojedynek. W składzie trenera Bartosza Jurkiewicza zabrakło z powodu lekkiej kontuzji Kamila Prokopczyka, który ma bardzo dobry sezon i rzuca co mecz kilka bramek….

KS Szczypiorniak Olsztyn 33:31 PGE KPR Gryfino

Zagraliśmy w następującym składzie:Kacper Kłodziński, Dawid Dobko, Olek Jeziorny – Lucjan Galus 7, Bartosz Telenga 7, Krzysztof Karnacewicz 7, Tomasz Grzegorek 6, Jakub Gackowski 2, Mateusz Jurkiewicz 2, Damian Dziapa, Michał Klemens, Kamil Kostrzewa, Kamil Skrzypkowiak, Michał Statkiewicz, Bartosz Dyzmański, Maciej Jezierski.

Od samego początku pojedynek był dość wyrównany, bramka za bramkę – kilka ładnych interwencji Kacpra Kłodzińskiego. Pod koniec I połowy gospodarz wyszedł na trzybramkowe prowadzenia, a pierwsza połowa skończyła się wynikiem 18:15. Druga połowa to już była gonitwa w naszym wykonaniu, trochę nerwów, trochę niecelnych podań, no i te niewykorzystane sytuacje. „Dzień Konia” miał dosłownie bramkarz gospodarzy, my próbowaliśmy dojść do remisu i nawet było bardzo blisko, ale niestety przegrywamy w Olsztynie. Bardzo dobre wejście w mecz miał dzisiaj Olek Jeziorny, młodziutki bramkarz nie bał cię przeciwnika i pokazał dzisiaj, że wie jak się broni w piłce ręcznej. Niestety mecz w Olsztynie przegrywamy-walczyliśmy i to bardzo – zabrakło zdecydowanie wykończenia i skuteczności, czasami tak bywa i nie ma się co łamać. Taki jest sport, raz się wygrywa, a raz przegrywa – dzisiaj więcej szczęścia mieli gospodarze i to oni zgarniają 3 punkty.

Powolutku już wracamy do domu, czeka nas kawał drogi. Myślami już jesteśmy meczem za tydzień w Gryfinie – przed własną publicznością. Zmierzymy się z kolejną drużyną której mamy coś do udowodnienia — Tytani Wejherowo, już dziś serdecznie wszystkich na ten mecz zapraszamy — sobota 12 marca 2022 roku o godzinie 18:00 w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy parkowej 1A. KPR RuuuRaaa 💪💪💪