..sobota dnia 16 lutego 2019 roku, nasza ekipa dzielnie walczących wojowników, udała się do Brodnicy, w walce o 3 lokatę II Ligi Pomorskiej. Wynik końcowy :

MKS HENRI LLOYD Brodnica 31:25 KPR Gryfino

Zagraliśmy w następującym składzie :
Grzegorz Słomczyński, Kuba Młynarczyk – Maciek Jezierski 6; Szymon Tołyż 5; Rafał Lasko 4; Kamil Prokopczyk 3; Michał Klemens 2; Marek Jezierski 2; Oskar Gała 2; Artur Matwis 1; Marek Karbowski; Przemek Łobos.

Na mecz do Brodnicy pojechaliśmy bez aż 5 podstawowych graczy, konflikt terminu meczu, małe kontuzje oraz przyczyny osobiste jak i służbowe – to powody nieobecnych graczy : Tomasz Matoszko, Bartosz Telenga, Lucjan Galus, Mateusz Kminikowski i Przemysław Tołyż. Braki tych zawodników były widoczne od samego początku meczu, gospodarze postawili nam bardzo wysoko poprzeczkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:10, i gdyby dwa niewykorzystane rzuty karne przez Maciek Jezierski – mielibyśmy remis. Druga połowa to już popis gospodarzy, a od 45 minuty na boisku zawitali wszyscy zawodnicy KPRów… Szanse na grę dostał Artur Matwis i wykorzystał to w 100% – dobra gra w obronie jak i premierowo rzucona bramka dodała mu skrzydeł. Na uznanie w dzisiejszym meczu zasługują , Maciek Jezierski (po mimio tych dwóch nie rzuconych rzutów karnych) rozegrał dobre widowisko zdobywając 6 bramek, Szymon Tołyż który rzucił 5 i Rafał Lasko za pewne rozgrywanie piłki oraz 4 trafienia.Na uznanie też zasługuje Michał Klemens który pokazał że w „twardą” Piłkę Ręczna na kole grać potrafi.

Za tydzień mecz i Święta Wojna !!! Do Gryfina zawita drużyna Tytani Wejherowo, której mamy coś do udowodnienia w Gryfinie. Szykuje się świetny pojedynek i nasi Wojownicy zapowiadają już dziś że dadzą z siebie wszystko co mają, aby pokonać vicelidera tabeli.

Panowie dziękujemy ze walkę w Brodnicy, wracajcie cali i zdrowi i szykujcie się do meczu sobotniego w Gryfinie, my już na was czekamy z dopingiem 😊