Z małym opóźnieniem ale jest podsumowanie meczu.. w dniu wczorajszym gościliśmy drużynę ITS Jeziorak Iława – piłka ręczna – wystąpiliśmy w następującym składzie :

Paweł Gołofit, Michał Młynarczyk – Lucjan Galus 7, Rafał Lasko 5, Maciek Jezierski 4, Kamil Prokopczyk 3, Bartosz Telenga 2, Szymon Tołyż 1, Tomasz Matoszko 1, Mateusz Kminikowski 1; Artur Matwis, Marek Jezierski, Oskar Gała, Przemek Kręcki, Michał Klemens, Paweł Twardowski ;

KPR Gryfino 24 – 21 ITS Jeziorak Iława – piłka ręczna

Sam mecz stał na wysokim poziomie, nasz rywal przyjechał do Gryfina pełnym składem, co zauważyć można było, że nie przyjechali do nas przegrać tego meczu. Postawili nam wysoko poprzeczkę i nie ukrywajmy że końcowa wygrana nie przyszła nam łatwo. Pierwszą połowę przegrywaliśmy wynikiem 9-10 – tylko !!! Powód ??? Fatalna wręcz skuteczność naszych podstawowych zawodników, do tego rewelacyjna forma bramkarza z Iławy sprawiły, iż wynik do przerwy był bardzo mały. Po przerwie i bardzo mocnej reprymendzie naszego trenera Arka Augustyniaka, nasi zawodnicy wzięli się do roboty co zaowocowało już lepsza grą naszej drużyny. II połowa – bardzo duży popis naszych bramkarzy, jak nie Michał Młynarczyk bronił co się dało, tak Paweł Gołofit wybronił dwa rzuty karne pod rząd Króla Strzelców II-ligi sezonu 2017/2018. „Ogólnie zagraliśmy słaby mecz, widać było że piątkowy trening rzutowy nie koniecznie pomógł nam w meczu z Iławą, ale zaowocował za to dla bramkarzy. Bardzo mnie cieszy dobra postawa naszej bramki, takich zawodników na bramce chciałbym mieć już zawsze. Perfekcyjnie rzuty karne wykorzystywał Lucjan „MASZYNA” Galus, który przebudził się w II połowie swoimi zabójczymi rzutami. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Szymon Tołyż, w obronie był nie do przejścia, a na eksperymentalnej dla niego pozycji Kołowego w ataku udało mu się rzucić bramkę i wywalczyć dwa rzuty karne. Ciężki mecz, przeciwnik dobrze przygotowany, na szczęście wygrany dla nas” – Powiedział po meczu trener Arkadiusz Augusytniak.

Wczorajszy mecz to już historia, na nasze szczęście dla nas dobra. Za tydzień jedziemy do Bydgoszczy, zawodnicy już myślą jak ograć tamtejszy AZS UKW Bydgoszcz – piłka ręczna. My możemy zdradzić rąbka tajemnicy gdyż na ten mecz szykuje się mocniejszy skład jak ostatnio na wyjazdach. A na dodatek jak wszystko dobrze pójdzie to będziemy mieli dla was bardzo miłą niespodziankę. Śledźcie nasz profil, niebawem się dowiecie 😀
Trzymajcie Kciuki aby się udało !!!

p.s. W imieniu całego Zarządu KPR Gryfino, ślicznie dziękujemy każdemu kibicowi KPR Gryfino z osobna, za tak liczne przybycie i za doping podczas meczu !!!