..w dniu dzisiejszym na Hali w Gryfinie odbyło się Święto Piłki Ręcznej. Grali nasi juniorzy, grali nasi Seniorzy i jedni i drudzy pokazali kawał dobrej Piłki Ręcznej.
Drugi mecz ligowy rozegrali nasi juniorzy, ich przeciwnikiem była mocna ekipa Gwardia Koszalin, która nie dała absolutnie cienia szansy naszym młodym szczypiorniakom.

Wynik Końcowy :

KPR Gryfino Junior 22 : 44 Gwardia Koszalin Junior

Mecz niestety był od początku na korzyść drużyny z Koszalina, na duże brawa zasługuje postawa Lidera KPRów – Kacper Blejsz, który rzucił aż 12 bramek. W 15 minucie meczu czerwoną kartkę po brutalnym faulu otrzymał nasz bramkarz Szymon Soszka, lecz jego zmiennik Marek Baranowski pokazał dzisiaj klasę i widać było w nim olbrzymi potencjał bramkarski. „Niestety mecz przegrany, ale łatwo się nie poddaliśmy” – wypowiedział się po meczu trener Adam Zieliński.

Za to nasi Seniorzy II ligowi zawodnicy nie dali szans 8-osobowej ekipie z Torunia.

Wynik Końcowy :
KPR Gryfino 30 : 15 AZS UMK Toruń – Piłka ręczna

Wystąpiliśmy w następującym składzie :
Michał Młynarczyk, Jakub Młynarczyk 1 – Przemysław Kręcki 6; Bartosz Telenga 5; Maciej Jezierski 3; Przemysław Łobos 3; Kamil Prokopczyk 2; Marek Karbowski 2; Szymon Tołyż 2; Jakub Blejsz 1; Rafał Lasko 1; Paweł Twardowski 1; Oskar Gała 1; Lucjan Galus 1; Michał Klemens 1; Mateusz Kminikowski;

Po ciężkiej podróży, z małymi przygodami, ale cali i szczęśliwi, lecz z małym opóźnieniem do Gryfina dojechała drużyna z Torunia. W osłabionym składzie 8 osobowym, podjęli wyzwanie i dograli cały mecz do końca. Mecz ogólnie był jednostronnym widowiskiem, na naszą korzyść, ale liczy się sam fakt, że mecz się odbył. Trener naszego zespołu po 15 minutach gry, wpuścił swoich zmienników, którzy pociągnęli mecz do końca. Bardzo dobre spotkanie rozegrali bracia : Michał Młynarczyk i Kuba Młynarczyk – nasi bramkarze, do tego na olbrzymie brawa zasłużył zawodnik, z którym wiążemy duże plany Przemysław Kręcki, dwoił się i troił, jego skuteczność w meczu to 90%. Bartosz Telenga – miał 100% rzuconych bramek, na rozegrane 15 minut. Swoje udane debiuty w tym sezonie mieli Panowie : Marek Karbowski, który rzucił 2 bramki oraz Przemek Łobos, który zanotował 3 trafienia – Ich Forma bardzo nas cieszy i oby dalej dawali z siebie wszystko na treningach.„ Dzisiaj dałem pograć każdemu, wiedzieliśmy, że do Gryfina przyjedzie okrojony skład z Torunia, dlatego nagrodziłem każdego zawodnika za zaangażowanie w treningach oraz profesjonalne podejście do sprawy. Cieszy mnie fakt, że Przemek Kręcki klaruje się na rasowego zawodnika, i jak już kiedyś wspominałem, nie możemy zmarnować jego talentu. Chciałbym w imieniu chłopaków z całej drużyny podziękować tak licznej i wspaniałej publiczności, którzy nam dzisiaj dopingowali. Jesteście naszym ósmym zawodnikiem i to nas bardzo cieszy, dziękujemy” – powiedział po meczu szczęśliwy ze swoich podopiecznych Trener Arkadiusz Augustyniak.

W tym roku już meczu w Gryfinie niestety nie rozegramy, za tydzień jedziemy do Gdańska na bardzo ciężki pojedynek z tamtejszym SMSem. Chcielibyśmy bardzo podziękować naszym sponsorom dzisiejszych nagród „Konkursu Kibica” : Pani Ewelina Andrych Malinowe Studio, oraz The BODY Gryfino.

A my się z trenerem zgadzamy, mając taką wspaniała publiczność w Gryfinie, możemy grać o najwyższe cele w tej lidze…