KPR Blejkan Gryfino 29:24 MKS Handball Czersk

P.Gołofit, G.Słomczyński, J.Młynarczyk – R.Lasko 11; L.Galus 10; M.Klemens 3; P.Kręcki 2; K.Prokopczyk 1; J.Blejsz 1; M.Nerlo 1; T.Matoszko; M.Jezierski; P.Tołyż; K.Góralski; F.Ziemski.

..no to pierwszy mecz w tym sezonie mamy za sobą, na szczęście wygrany przez nasz zespół, ale było dokładnie tak jak się tego spodziewaliśmy, goście się nam postawili i łatwo tych trzech punktów nie oddali. Rewelacyjny mecz zagrał nasz MVP zeszłego sezony Rafał Lasko, rzucając 11 bramek. Do tego nasz super snajper Lucjan Galus dorzucił kolejną dwucyfrową liczbę 10 bramek. Na duże brawa zasłużył Michał Klemens, który wyszedł pewnie na boisko – rewelacyjnie się ustawiał w ataku i zanotował 3 bramki z trudnej pozycji kołowego. Bramkarz Kuba Młynarczyk wyjął w ładnym stylu rzut karny. W dniu dzisiejszym zadebiutowało dwóch naszych młodych wychowanków, z czego jeden z nich zanotował swoje pierwsze trafienie w karierze – Michał Nerlo bo o nim mowa, zapowiada się na solidnego gracza, drugim jest Filip Ziemski, lecz na jego bramkę musimy jeszcze poczekać.

.. Widać było brak zgrania i ogrania zawodników, fakt wygrana pierwszego meczu w nowym sezonie jest bardzo ważna i nas cieszy, lecz z samej skuteczności zawodników nie jestem zadowolony. Nowa, specyficzna nawierzchnia hali też dała nam się we znaki, musimy się przyzwyczaić do nowych koloru linii, które w tym sezonie mamy.” – powiedział nam po meczu vice-Prezes Andrzej Kejs.

No tak wygrana cieszy jak każda, ale nad drużyną jeszcze mnóstwo pracy przed kolejnymi meczami w lidze. Panowie Gratulujemy Pierwszej Wygranej i gramy dalej. Następny mecz w przyszłą sobotę o 18:00 w Olsztynie, przeciwnik znany i dość mocno zbudowany, który też wygrał dzisiaj swój pierwszy mecz w nowym sezonie.